به گزارش سایت "فوتسال پلنت" که سایت مرجع فوتسال دنیاست با اعلام این خبر نوشت: برای انتخاب بهترین تیم ملی فوتسال جهان در سال 2009 بیایید به آسیا و ایران سری بزنیم.

این سایت افزود: در مورد سلطه فوتسال ایران در قاره آسیا، چیز تازه ای نمی توان گفت، تیم ایران با اهداف بلند پروازانه خود توانست تیم هایی مثل ژاپن، تایلند، ازبکستان و دیگر حریفان را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.

به نوشته این سایت: نکته جالب توجه نقش جدید ایران در فوتسال جهان است که از مسابقات جام جهانی 2008 شروع شد و تا کسب نتایج درخشان در سال گذشته میلادی ادامه یافت.

نتایج این تیم در سال گذشته نشان می دهد که میراث "محمدرضا حیدریان" سرگروه سابق تیم فوتسال ایران به بیراهه نرفته و هر روز بازیکنان جوان و با استعداد بیشتری را در عرصه ملی معرفی کرده است.

تیم ایران بعد از شکست تاریخی در یک چهارم نهایی جام جهانی 2008، سال 2009 را با یک تساوی و یک برد در اسلوونی آغاز کرد که شروع بدی نبود، اما در جریان تساوی دو بر دو مقابل برزیل در اواخر ماه مارس، همه نگاه ها به ستارگان پارسی بود.

اوج فوتسال ایران در سال 2009 به ماه ژوییه باز می گردد که فقط تیم برزیل توانست جلوی شاگردان "حسین شمس" سرمربی تیم ملی را از رسیدن به یک قهرمانی با شکوه در تورنومنت جایزه بزرگ برزیل بگیرد.

همه چیز برای جشن قهرمانی آماده بود و در اولین دوره مسابقات جام کنفدراسیون ها که در لیبی برگزار شد، محقق گردید.

قهرمانی قاطع "وحید شمسایی" سرگروه تیم ایران و هم تیمی هایش در مصاف با تیم های جزایر سلیمان، گوآتمالا، اروگوئه و لیبی میزبان به دست آمد.

ایران سال 2009 را هم با دیدار مقابل اسلونی و دو پیروزی مقابل این تیم در خانه خاتمه داد و سپس تیم منتخب زیر 23 سال ایران در بازی های داخل سالن آسیا به قهرمانی رسید.

تیم ایران در مسابقه منتخب ستارگان جهان نیز مقابل برزیل "مصطفی نظری" و "وحید شمسایی" از بازیکنان اصلی بودند تحت سرپرستی "عباس ترابیان" رییس کمیته فوتسال ایران به میدان رفتند.

در دهمین دوره انتخاب بهترین های فوتسال جهان، تیم زنان برزیل نیز به عنوان دیگر تیم منتخب سال معرفی شد. فهرست بهترین تیم های فوتسال جهان در سال های اخیر به شرح زیر است؛

2009 - ایران

2008 - برزیل

2007 - برزیل

2006 - برگزار نشد

2005 - برگزار نشد

2004 - اسپانیا

2003 - ایتالیا