مصاحبه با مسی: ستاره جوان باشگاه بارسلونا می خواهد جایزه اش را با تمام هم تیمی هایش در باشگاه کاتالان و تیم ملی آرژانتین تقسیم کند.
 مسی جوان در گفت و گویی از احساساتش پس از کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا گفته است که متن این گفت و گو را با هم می خوانیم: 

گل - در اینجا می توانید متن گفت و گوی لیونل مسی پس از دریافت جایزه برترین بازیکن سال فیفا در سال 2009 را مطالعه کنید:

* همیشه می گویند که تا سه نشه، بازی نشه.تبریک می گوئیم. پس از کسب این جایزه چه حسی داشتی؟

- حقیقتا احساس خوشبختی می کردم. بازگشت به این سالن بسیار زیبای است. من به نمایندگی از هم تیمی ها و مربیانم به اینجا آمدم.این اهمیت کار مرا به مراتب بیشتر هم می کند. حس اینکه اولین آرژانتینی ای هستم که این جایزه را کسب می کنم، مرا غرق در غرور می سازد.

* به نظر تو، چه کسی شایستگی کسب این جایزه را داشت؟

- فکر می کنم که تک تک بازیکنان بارسلونا که کاندیدای دریافت این جایزه شدند، شایستگی دریافت آن را داشتند؛ آن هم به خاطر افتخارآفرینی های فراوان تیم ما در طول رقابتهای فصل جاری

* در تمامی رقابتهایی که با بارسلونا در آن شرکت کردید به قهرمانی رسیدید و به علاوه اکثر جوایز فردی را هم به خود اختصاص دادی. سال 2009 را چطور تعبیر می کنی؟

- سال بسیار خوب و مثبتی بود.تمام عناوین گروهی ممکن را کسب کردیم و توانستم جوایز فردی متعددی را مال خود کنم. راستش را بخواهید از این بابت احساس رضایت می کنم، هر چند که می دانم که کسب این افتخارات بدون یاری هم تیمی هایم محال بود.

* لحظه خاصی را در ذهن خود داری؟

- فکر می کنم که فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستر برایم مهمترین لحظه بود. آن دیدار پرخاطره ترین بازی زندگی من است، به ویژه گلی که به ثمر رساندم.

* تو، چابی و اینیستا، همه کاندید دریافت عنوان برترین بازیکن سال فیفا هستید. بدین ترتیب مسئولان تیم پایه ای بارسلونا می بایست به توانایی های خود احساس غرور کنند.این طور نیست؟

- فکر می کنم حق با شماست.این را باید به منزله پاداشی برای زحمات مسئولان تیم و البته تیمهای پایه ای دانست. این بازتابی از تلاشهای آنهاست، نه فقط دوشنبه شب، بلکه تمام درخششهای تیم یک بارسلونا را می بایست مدیون زحمات مسئولان تیمهای پایه ای بود. درخشش بارسلونا در طول سال 2009 امری بی نظیر بود.

* به عنوان یک فوتبالیست می توانی این روزها را روزهای اوج فوتبالت بدانی؟

- واقعیت این است که سال فوق العاده ای برایم بود. این شانس را داشتم که تمام عناوین مهم و ارزشمند را همراه با تیم باشگاهی و به علاوه به صورت فردی کسب کنم ولی به همین رضایت نخواهم داد.من هنوز بسیار جوان هستم و سالهای زیادی را پیش روی خود می بینم. به عنوان یک فوتبالیست به تلاشم برای رشد و پیشرفت ادامه خواهم داد و این همان چیزی است که می خواهم.