روزنامه هاآرتص چاپ رژیم صهیونیستی مدعی شد فدراسیون ایران پیام تبریک سال نو را به دفتر اتحادیه فوتبال آنها ارسال کرده است. به گزارش فارس و به نقل از هاآرتص رژیم صهیونیستی، در خبر منتشره در این روزنامه صهیونیستی آمده است: فدراسیون ایران روز پنجشنبه هفته گذشته پیام تبریکی را به اتحادیه فوتبال این رژیم ارسال کرده است. این در حالیست که یک منبع رادیویی این رژیم به اذعان مقامات فدراسیون ایران، به ارسال اشتباه این پیام اشاره کرده است. در ادامه این گزارش عنوان شده است: رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون در گفت و گو با Radio Army بر عدم تمایل فدراسیون برای ارسال این پیام و اشتباه در روند ارسال تاکید کرده است.
به گزارش سرویس ورزشی جهان ، رئیس کمیته بین الملل فدراسیون می گوید:
 ایمیلی به اشتباه برای یک فرد در فیفا فرستادیم که بعد فهمیدیم صهیونیست بوده است وبرای این اشتباه عذر می خواهیم ! 

منصور عظیم زاده این جمله را به خبر می گوید و ماجرای ایمیلی را که به سوپه نخست مطبوعات اسرائیل شده است را اینگونه شرح می دهد:

بنا بر یک عرف رایج ما به همه ایمیل هایی که از فیفا داشتیم ، پیام تبریک سال نو فرستادیم. اولین کارمان البته این بود که ایمیل فدراسیون رژیم غاصب صهیونیستی را حذف کنیم اما از میان این اسامی یکی از مسئولان فیفا هم وجود داشته که از مسئولان فدراسیون این رژیم بود که ما اصلا حتی از این اتفاق خبر نداشتیم. ایمیل شخصی او را ما به عنوان یک مسئول در فدراسیون جهانی در ایمیل های مان از فیفا داشتیم و در لیستی که گزینش کردیم ، این نام هم بوده است ! 

اینگونه این پیغام تبریک سال نو برای این مقام فیفا فرستاده می شود تا این فرد آن را در اختیار رسانه های رژیم صهیونیستی قرار دهد و جنجالی رسانه ای به پا شود ، بی آنکه مسئولان فدراسیون ایران بدانند چه اتفاقی رخ داده و یکبارهبا این جنجال شوکه شوند..... 

این روزنامه مدعی است گفت و گویی بین گوینده این رادیو با مقام ایرانی صورت گرفته که در یکی از بخش های آن آمده است: «این پیام تبریک به همه کشورهای دنیا است.» سپس گوینده می پرسد: آیا از اسرائیل صحبت می کنید؟ و پاسخ طرف ایرانی این است: «نمی توانم با شما صحبت کنم. اشتباه شده، اشتباه شده! » 

اتحادیه فوتبال رژیم صهیونیستی نیز متقابلا از طریق ژیل لوانونی، سخنگوی سازمان خود پاسخ محبت آمیزی به این ایمیل داده است: «اشتباه بوده یا خیر. به هر حال ما هم سال خوبی را برای همه مردم خوب ایران آرزو می کنیم و امیدواریم فوتبال شما سال خوبی را تجربه کند.» 

سعیدلو: با مسئولان فدراسیون فوتبال برخورد قاطعانه خواهد شد 

در صورت تایید ارسال نامه تبریک فدراسیون فوتبال به مسئولان فوتبال رژیم صهیونیستی با مسئولان این فدراسیون برخورد قاطعانه خواهد شد.
علی سعید لو در گفت و گو با  ایرنا، در خصوص نامه تبریک مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به یکی از مسئولان فوتبال اسرائیل خاطرنشان ساخت: 

چنانچه این خبر صحت داشته باشد باشد، برخوردی شدید و قاطعانه ای با مسوولان فدراسیون فوتبال خواهم کرد .

تاج: پیام تبریك سال نو به فدراسیون رژیم صهیونیستی كذب است !

نایب رئیس فدارسیون فوتبال گفت: پیام تبریكی به مناسبت سال نو میلادی به فدراسیون رژیم صهیونیستی ارسال نكرده‌ایم.

پیام ارسال شده برای رژیم صهیونیستی نبوده؛ بلكه ایمیل یكی از اعضای فیفا كه در این فدراسیون هم شاغل است، در فهرست پیام‌های ارسالی قرار داشته است. 

یحیی‌زاده: بالاترین مسئول فوتبال باید پاسخگوی این خطای نابخشودنی باشد

رئیس فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: بالاترین مسئول فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی این خطای نابخشودنی باشد.
سیدجلال یحیی‌زاده در گفت و گو با فارس، درباره ارسال پیام تبریك توسط فدراسیون فوتبال به فدراسیون رژیم اشغالگر قدس، اظهار داشت:

من هم چنین مسئله‌ای را شنیده‌ام. اگر اتفاق افتاده باشد، برای ورزش و فوتبال كه اتفاقا دسته‌گل زیاد به آب می‌دهد و در همه جهات بازنده است، نابخشودنی خواهد بود.
وی ادامه داد: در وهله اول، مسئولین مربوطه باید به كار خود اعتراف كنند؛ چون این خطا نابخشودنی است. مسئولان فدراسیون و شخص خطاكار باید از ملت شهید پرور و مسلمانان غیور و انقلابی حامی مظلومین فلسطین عذرخواهی كنند. قطعا خود ما و نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری خواهیم كرد و به شكل قاطع با این مسئله برخورد خواهد شد .

جالب اینکه ایران تنها کشوری بود که رژیم صهیونیستی را تا پیش از این در ورزش به رسمیت نمی‏شناخت .

در حالی که در چند سال اخیر درجوامع بین الملل شکست خوردیم و در رده ملی و باشگاهی که داریم شدیم زنگ تفریح حریفان !

 سال 2001 بعداز ناکامی در رسیدن به جام جهانی 2002 خیز برداشتیم برای جام ملتها 2004 چین قهرمان نشدیم اما مردم راضی بودند بعدش رفتیم جام جهانی2006.....بعداز جام جهانی و...
و شرایطی که عملکرد ضعیف و پر انتقاد تیم ملی صدای همه کارشناسان و فوتبالدوستان را در آورده است .

به هر حال با ناکامی های متوالی  فوتبال در چند سال اخیر این اشتباه بزرگ در عرصه فرهنگی غیر قابل قبول است .
به نظر می‌رسد این جدی‌ترین چالش باشد كه علی كفاشیان در دوران مسوولیت خود با آن روبه‌رو شده است. چالش بسیار مهمتر از تبعات صعود نكردن ایران به جام‌جهانی هرچند كه قطعا عمدی در این اتفاق روی نداده است