پایگاه خبری فوتسال پلانت از انتخاب حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال ایران به عنوان بهترین مربی سال 2009 جهان خبرداد.
به گزارش ایلنا‏، پایگاه خبری فوتسال پلانت با اشاره به انتخاب حسین شمس به عنوان بهترین مربی سال فوتسال جهان در گزارشی آورده است: " اگر فكر می‌كنید كه برای "پادشاهی آسیا" همه چیز آسان به نظر می رسد، بهتر است از ژوراندیرو سرمربی برزیلی كه نخستین ناكامی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را تجربه كرد سوال كنید. از زمانی كه حسین شمس به عنوان سرمربی تیم ایران انتخاب شد او ایده‌های جدیدی را به وجود آورد و وضعیت فوتسال ایران را به ثبات رساند. همچنین او امیدواریهای زیادی را در سطح جهانی به وجود آورد.
فوتسال پلانت در ادامه با اشاره به نقش حسین شمس در تیم ملی فوتسال ایران می نویسد: انتظار و امید از تیم ملی فوتسال ایران بسیار بالاست و امروز تیم ایران، یک تیم جهانی شده است. تیم ملی فوتسال ایران یک تیم با استعداد و جوان است که سبک جدیدی از بازی را ارائه می کند. فوتسال ایران با شمس در بین قدرت‌های برتر جهان قرار گرفته است. بی شک درخشش در جام جهانی 2008 برزیل نمونه‌ای برای این پیشرفت است.
كسب عنوان مربی سال جهان توسط حسین شمس در شرایطی ایت كه روز چهارشنبه این سایت معتبر فوتسال ایران را هم به عنوان برترین تیم سال 2009 جهان معرفی كرده بود.
ه گزارش مهر، حسین شمس جایزه‌ای را به دست آورد که پیش از این مربیان بزرگی چون "خاویر لوزانو"، "خوزه ونانسیو لوپز هیرو" و "پائولو سزار" به دست آورده اند، جایزه "دیمیتری نیکولائو".

پایگاه خبری "فوتسال پلانت" با اشاره به انتخاب حسین شمس به عنوان بهترین مربی سال فوتسال جهان آورده است: " اگر فکر می کنید که سلطان فوتسال آسیا بودن کار آسانی است، بروید از ژوراندیرو، مربی برزیلی تیم زیر 23 سال ایران بپرسید که در رقابت‌های سال 2006 ازبکستان مقابل ژاپن تن به شکست داد و در آن سال تیم ایران برای نخستین بار عنوان قهرمانی آسیا را از دست داد.


در ادامه این مطلب با اشاره به اینکه حسین شمس تیم ملی فوتسال ایران را به قدرت اول آسیا بدل ساخته، آمده است: انتظار و امید از تیم ملی فوتسال ایران بسیار بالاست و امروز تیم ایران، یک تیم جهانی شده است. تیم ملی فوتسال ایران یک تیم با استعداد و جوان است که سبک جدیدی از بازی را ارائه می کند. فوتسال ایران با شمس در بین قدرت‌های برتر جهان قرار گرفته است. بی شک درخشش در جام جهانی 2008 برزیل نمونه‌ای برای این پیشرفت است.

در سالهای 2003 و 2004 جهان عنوان بهترین مربی سال فوتسال جهان از آن "خاویر لوزانو" اسپانیایی شد. در سال 2007 و پس از دو سال وقفه در انتخاب بهترین مربی سال فوتسال دنیا "خوزه ونانسیو لوپز هیرو" از اسپانیا عنوان مربی سال فوتسال دنیا را به دست آورد. در سال 2008 نیز "پائولو سزار" از برزیل بهترین مربی سال فوتسال دنیا شد.